Akrobatický pilot požádal partnerku o ruku v letadle. Pak jí "naložil" třicet výkrutů

Aby neztratil při akrobatické sestavě vědomí, musí pilot Lukáš Pařízek správně dýchat a speciálně zatínat svaly. Tím se mu daří udržet v hlavě při přetížení atakujícím 10G dost okysličené krve. "Člověk se musí při těch géčkách, kdy mu dochází kyslík, naučit vždy rozhodovat správně. To je těžké," upozorňuje. Se svým letadlem je tak spjat, že v něm požádal o ruku svou partnerku. Jak odpověděla?

Celý rozhovor si můžete pustit v úvodním videu nebo si ho poslechnout ve své oblíbené podcastové aplikaci. Jaká byla jeho hlavní témata?

0:30 - 4:28 Co podle pilota Lukáše Pařízka na akrobatickém létání bolí nejvíc? Jak velké přetížení při letu zažívá a co přesně se děje s jeho tělem?

4:28 - 7:18 Proč je kromě skvělé fyzičky důležité být i v dobré psychické kondici? Jaký má před letem rituál, aby se uklidnil nebo oprostil od emocí?

7:18 - 11:55 O tom, jak důležité je počasí a co nejhorší se může ve vzduchu stát. Jak probíhá příprava na zemi a co vše si tam trénuje. 

11:55 - 15:26 Bylo mu někdy z manévrů špatně? A jak zvládli let jeho pasažéři? Při letu požádal o ruku svou přítelkyni, jak zvládá lety ona? A řekla ano? 

15:26 - 18:22 Jaký je jeho letecký sen a proč je mu ve vzduchu nejlépe. Jakého pravidla se při létání drží?

18:22 - 21:58 Mívá někdy Lukáš Pařízek při létání strach? Jaké bylo začít s létáním až ve 25 letech? Dá se v Česku akrobatickým létáním uživit, nebo je to spíše drahý koníček?

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Následující videa