Urážky, sprosťárny, lži, to je Babiš. Totalita je pro něj fajn, říká ministr Dvořák

"Babiš je vzhledem ke své zpravodajské minulosti zvyklý mít na každého složku a na každého někdy něco vytáhnout. Na mě zatím nezjistil nic jiného, než že jsem ministr," říká ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák, o němž expremiér Andrej Babiš řekl, že je zbytečný, a dokonce ho nazval parazitem. Jak lidem vysvětlit, že evropská agenda je důležitá, a má smysl se s opozicí ve sněmovně hádat?

Celý rozhovor si můžete pustit v úvodním videu nebo si ho poslechnout ve své oblíbené podcastové aplikaci. Jaká byla jeho hlavní témata?

0:40-5:20 Jak se ministrovi pro evropské záležitosti Martinu Dvořákovi poslouchala slova Andreje Babiše o tom, že je nula a parazit? Jak často mu lidé říkají, že je jeho ministerstvo zbytné?

5:20-10:38 Nerozdělují podle Dvořáka hádky ve sněmovně i společnost? Proč si podle Dvořáka Babiš vybral jako terč svých útoků právě jeho? A daří se mu bojovat s českým euroskepticismem a vysvětlovat, proč je jeho agenda pro Česko potřebná?

10:38-17:35 Jak přistupuje ke svému úkolu vysvětlovat lidem, jaké výhody přináší členství v EU? A jak plánuje jeho ministerstvo motivovat lidi, aby se zúčastnili evropských voleb, které se uskuteční příští rok?

17:35-19:05 Co podle Dvořáka bude hlavním tématem evropských voleb v roce 2024?

19:05-23:40 Podpořil by ministr Dvořák vstup Ukrajiny do EU? Proč podle něj nahradili v Česku počáteční vlnu solidarity s Ukrajinou proruské narativy?

23:40-25:45 Jak si představuje procento důvěry v EU po skončení svého mandátu? Podle posledního průzkumu institutu Europeum a STEM by nyní setrvání v Evropské unii podpořilo 63 procent lidí.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Následující videa