Ujfaluši ukázal na slabinu českého týmu na Euru. Nejtěžší soupeř je teprve čeká

"Gruzie bude velký oříšek. Myslím, že to bude stěžejní zápas, který musíme vyhrát. Pak si to můžeme rozdat s Turkama o případný postup," říká bývalý kapitán fotbalové reprezentace Tomáš Ujfaluši k současnému umístění českého týmu na fotbalovém Euru. Cílem národního týmu je minimálně postup do osmifinálových bojů - podaří se to? A jakou budoucnost má český fotbal? A jak mu škodí excesy fotbalistů?

Celý rozhovor si můžete pustit v úvodním videu nebo si ho poslechnout ve své oblíbené podcastové aplikaci. Jaká byla jeho hlavní témata?

00:08-06:00 Jaký byl zápas Česka s Portugalskem, který Češi prohráli? Jak výsledek prvního zápasu ovlivní atmosféru v družstvu? Máme už nejtěžšího soupeře za sebou? Co by Ujfaluši považoval za úspěch a naopak absolutní propadák české fotbalové reprezentace?

06:00-09:33 Koho Ujfaluši tipuje jako vítěze? Jak podle něj dopadne české družstvo? V jaké formě zastihlo Euro českou fotbalovou reprezentaci? Kdo je největším tahounem v týmu? A jaká je jeho největší slabina?

09:33- 13:55 Jak velkou ztrátou je pro českou reprezentaci zraněný záložník Michal Sadílek? Bylo podle Ujfalušiho rozumné sednout si pár dní před zápasem na tříkolku? Jak podobné incidenty škodí českému fotbalu? A jak by on jako kapitán situaci se Sadílkem řešil?

13:55-18:30 Jak se Ujfalušimu povedlo stát se kapitánem každého klubu, ve kterém hrál? Jakou budoucnost má podle něj český fotbal? Proč se Česku ve fotbale nedaří tolik jako v hokeji? Jak je možné, že se někdo může dostat na fotbalový stadion s dělobuchem? 

18:30-22:25 Patří k fotbalovému prostředí agresivita, sprostá slova a křik? Je pravda, že je český fotbal prolezlý korupcí? A snažil se někdy někdo uplatit Ujfalušiho? 

22:25-28:40 Je lepší vyhrát titul, nebo si zahrát v semifinále na Euru? Co se odehrálo o poločase v kabině na semifinále Eura v roce 2004? Jak těžké bylo pro Ujfalušiho si přiznat, že už nikdy nebude hrát fotbal na nejvyšší úrovni? A koho považuje za nejlepšího hráče?

 
Následující videa