Rakušan se opřel do Pekarové: Nemám rád, když někdo hecuje k nálepkování

"S opozicí jsme se zkusili dohodnout, a dokonce Alena Schillerová byla nakloněna tomu, aby jednání mělo nějaký řád. A potom se tam objeví jeden pán - který možná ani na svém poslaneckém klubu neřekne, že přijde - a mluví šest hodin," komentuje obstrukce ve sněmovně a kroky šéfa hnutí ANO Andreje Babiše ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Co si myslí o kriticích vlády či výhružkách na sítích?

Celý rozhovor si můžete pustit v úvodním videu nebo si ho poslechnout ve své oblíbené podcastové aplikaci. Jaká byla jeho hlavní témata?

0:30-5:41 Jak vnímá ministr vnitra Vít Rakušan protivládní demonstrace?

5:41-10:04 Daří se podle Rakušana vládě vysvětlovat, co všechno dělá? Jak si vysvětluje, že kabinetu premiéra Petra Fialy důvěřuje podle posledního průzkumu jen čtvrtina lidí?

10:04-15:22 O tom, proč jsou hesla hnutí Andreje Babiše o tom, že pozvali do Česka ilegální migranty, nepravdivé a co ve skutečnosti znamená migrační azylový pakt. Jak bude probíhat návrat uprchlíků na Ukrajinu a čeká Česko s příchodem zimy nová vlna migrantů? 

15:22-17:42 Jak se Fialova vláda staví k tématu dezinformací? Změnilo se něco v tom, jak na ně stát reaguje?

17:42-21:02 Postihuje policie všechny rovně? Proč při výrocích starosty Pavla Novotného posunula podnět do přestupkového řízení? Jaký je rozdíl mezi jeho příspěvkem a těmi, které jsou vyšetřovány jako trestní čin?

21:02-24:33 Je česká společnost připravena čelit potenciální závažné dezinformační vlně? Co ministr vnitra říká na slova bývalého poradce pro národní bezpečnost o tom, že vláda boj s dezinformacemi opustila a vůle řešit tento problém spadla na nulu?

24:33-30:39 Plánuje vláda něco dělat s paralýzou Poslanecké sněmovny kvůli obstrukcím opozice? Za co se poslanci hnutí ANO koalici na chodbách sněmovny ospravedlňují?

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Následující videa