I když jsem starý dědek, asi bych emigroval, říká lékař k případnému vítězství Babiše

Šestaosmdesátiletý neurochirurg Eduard Zvěřina patří k lékařským legendám v České republice. V nepříjemném zimním počasí ale patřil v sobotu k dobrovolníkům, kteří pomáhali natočit videoklip na podporu zvolení Petra Pavla prezidentem. V rozhovoru pro Aktuálně.cz mluvil o tom, proč generála ve výslužbě podporuje a jak vidí jeho protikandidáta Andreje Babiše.

Názor profesora Zvěřiny je součástí snahy Aktuálně.cz nabízet čtenářům v rámci objektivního zpravodajství různorodé pohledy občanů, kteří podporují například Pavla, Babiše či jiné politiky. 

Eduard Zvěřina patří mezi spoluzakladatele moderní neurochirurgie v České republice, byl mimo jiné přednostou Neurochirurgické kliniky 1. LF UK a ÚVN v Praze a vedoucím subkatedry neurochirurgie IPVZ.

Českou neurochirurgii zastupoval na mnoha významných mezinárodních akcích a zastával prestižní mezinárodní funkce. Před rokem 1989 působil v armádě, kde to dotáhl až k hodnosti plukovníka. Jak sám upozorňuje, nikdy nebyl členem komunistické strany.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Následující videa