Cinestar v Praze zavřel kina kvůli koronaviru. Konkurent přes ulici promítá dál

V souvislosti s novými opatřeními kvůli koronaviru se ruší i promítání filmů. Síť multikin Cinestar s okamžitou platností zrušila veškeré veřejné projekce ve svých 13 pobočkách v celé zemi. Konkurenční síť Cinema City programovou nabídku neruší, omezí však kapacitu kinosálů.

Ve videu v úvodu článku reportéři Aktuálně.cz zachytili situaci v pražských pobočkách na Andělu a Floře. Právě na Andělu jsou oba multiplexy kousek od sebe.

Zatímco Cinema City nechává program stejný a uzavírá sály po vyprodání 99 vstupenek, konkureční Cinestar se rozhodl pro radikálnější krok. Společnost okamžitě zrušila projekce a vrací vstupné.

"Za daných okolností je společnost CineStar přesvědčena, že pouhým omezením počtu osob nebude dosažen požadovaný účinek nařízeného mimořádného opatření," píše firma na svých stránkách i na Facebooku. 

Nová opatření se dotkla i aktuálně nejdůležitějších tuzemských filmových festivalů. Pořadatelé se rozhodli zrušit plánovaný Febiofest, a na neurčito je přerušena i přehlídka dokumentů Jeden svět. 

 
Následující videa