Opuštěného lvíčete se ujal pavián. Mládě podle svědectví lidí ale nepřežilo

Latest Sightings - Kruger
5. 2. 2020 13:21
Zdroj foto: Latest Sightings - Kruger Zdroj foto: Latest Sightings - Kruger
K nevídanému okamžiku došlo v jihoafrickém Krugerově národním parku. Místnímu pracovníkovi Kurtu Schultzovi se podařilo natočit okamžik, kdy se opuštěného lvíčete ujímá pavián a hned o něj začne pečovat. "Běžné je, že skupina paviánů mláďata lvů zabije, za 20 let své praxe ale vidím poprvé paviána, který o šelmu pečuje," přiznal Schultz. Příběh ale podle dostupných zpráv nemá šťastný konec.

"Paviáni jsou silná zvířata a když se zpočátku o lvíče začali prát, mohli mu způsobit vnitřní zranění," napsal Schultz. To ráno bylo velmi horko a lvíče vykazovalo známky dehydratace.

Když se smečka trochu zklidnila, vyšplhal se samec s lvíčetem v tlapě do koruny stromů a dlouho ho tam hladil. "Lvíče vypadalo vyčerpaně," sdělil Schultz.

On i jeho kolegové situaci sledovali a stihli pořídit fotografie. "Myslím, že to lvíče nemá šanci přežít. Ta tlupa byla velká a dospělý lev nebude schopen získat mládě nazpět. Příroda je často krutá a pro lví mláďata není lehké přežít. Když to lvíče povyroste, mohlo by být pro paviány nebezpečné. Byl jsem svědkem situace, kdy paviáni nemilosrdně zabili mládě leoparda, a slyšel jsem o případu, kdy paviání tlupa zabila lví mládě," dodal Schultz.

Lidé, kteří se pohybovali v oblasti, později serveru Latest Sightings řekli, že viděli lvíče mrtvé.

 
Následující videa