"Možná jsem nakažený já i dcera." Ital popisuje život z města v karanténě

Učitel ze základní školy Marzio Toniolo natočil a nafotil život v italském městě San Fiorano, které tamní vláda poslala do karantény kvůli výskytu nového koronaviru. "Žijeme ze dne na den a čekáme, až to pomine," popsal pětatřicetiletý Ital život v červené zóně.

Marzio Toniolo byl zvyklý jezdit každý den na kole do práce. Nyní projíždí malým italským městem San Fiorano proto, aby natočil, jak vypadá život v červené zóně.

Pětatřicetiletý učitel je jedním z 50 000 lidí, kteří musí zůstat v místě svého bydliště kvůli výskytu koronaviru. San Fiorano, které leží zhruba 70 kilometrů jihovýchodně od Milána, je jedním z jedenácti měst v Lombardii a Benátsku, která italské úřady uzavřely. Podle schváleného zákona nemají lidé přístup do zakázaných zón a nemohou z nich ani odejít. Vše pod hrozbou zatčení nebo pokuty.

Toniolo popsal ve vzkazu, který nahrál na mobil, život v městečku, ve kterém lidé chodí na procházky, ač jim úřady doporučují zůstat doma. A počítají dny, až nákaza zmizí.

"Můžeme se procházet i se psy, můžeme si jít zaběhat, můžeme jezdit na kolech, ale úřady nám navrhly, abychom se vyhnuli kontaktu s jinými lidmi. Víme, že můžeme být nakaženi, že jsme již mohli onemocnět koronavirem," popisuje učitel.

Toniolo žije v domácnosti se svojí ženou a dvouletou dcerou a také s prarodiči, o které má v případě nákazy největší strach. Sám sebe uklidňuje tím, že průběh nemoci má být u dětí mírný, i když tato informace o novém koronaviru není vůbec známá.

"Doufejme, že všechno bude v pořádku. Mám přátele, kteří se nakazili koronavirem, ale už se uzdravili. Řekli mi, že je to jen velmi silná horečka, která po několika dnech zmizí. Řekli mi, abych se nebál," popisuje Toniolo z místa, jemuž se brzy v Evropě mohou podobat další.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Následující videa