"Menu máme s KFC totožné." Rusové rozjíždí po odchodu Američanů vlastní fastfood

Některé bývalé restaurace KFC v Rusku se začaly znovu otevírat pod názvem Rostic’s. Noví majitelé tak oživili značku, která se zrodila krátce po rozpadu Sovětského svazu.

Majitel značky KFC, americká společnost Yum! Brands, prodala práva na franšízu kvůli válce Ruska proti Ukrajině. Podle podmínek transakce se kupující, ruská společnost Smart Service Ltd., která před válkou byla partnerem Američanů, zavázala k přejmenování jídelen a k udržení dosavadního personálu.

Ruský kupec podle TASS získal 70 restaurací do svého vlastnictví a v případě dalších 1058 jídelen se stal poskytovatelem franšízy. Celá síť se má postupně přejmenovat na Rostic´s. Tento krok podle šéfa federace restauratérů o hoteliérů Sergeje Mironova budí obavy, že síť ztratí pětinu a možná i více zákazníků.

Značka Rostic´s (rusky Rostik´s) existovala v Rusku od roku 1993, odkdy tato síť jídelen nabízela pokrmy z grilovaných kuřat, obdobně jako KFC. Po příchodu na ruský trh americká společnost zakoupila právo na tuto značku, napsala Meduza.

Holding Yum! Brands dříve prodal práva na veškerá aktiva franšíz Pizza Hut v Rusku. Americká společnost oznámila, že po dokončení prodeje KFC a Pizza Hut úplně ukončí podnikání v Rusku, dodal portál.

 
Následující videa