Budeme za pár let létat, nebo jezdit vlakem? O budoucnosti dopravy v Evropě

Oblast dopravy je klíčová pro evropské snahy o snižování emisí skleníkových plynů. Jejich uvolňování přispívá ke klimatické krizi, která i do Evropy přináší stále častější projevy extrémního počasí, jako je sucho nebo záplavy. Jak ale tak základní a klíčovou lidskou činnost, jakou je cestování, proměnit? Na to bude hledat možné odpovědi další ze série debat projektu Evropa v souvislostech.

Jaké místo budou mít za pár let v Evropě elektromobily? A bude skutečně tabu létat po starém kontinentu na dovolenou? Jaké nevýhody dnes skýtá ježdění dálkovými vlaky, a jaké novinky Evropany v tomto oboru čekají?

Poslechněte si debatu projektu Evropa v souvislostech: ve čtvrtek 10. února 2022 od 11 hodin. Připojit se můžete na webu deníku Aktuálně.cz nebo prostřednictvím sociální sítě Facebook. 

Diskutovat budou: 

Evžen Tošenovský, český europoslanec za ODS, 

Jan Sůra, zakladatel serveru Z dopravy, 

Ondřej Houska, zahraničněpolitický redaktor HN jako moderátor debaty. 

Své dotazy na řečníky můžete klást už nyní přes webovou aplikaci sli.do po kliknutí na odkaz nebo vložení hesla #doprava. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Následující videa