Moderátor Železný o incidentu s policií: Zažil jsem s nimi i další nepříjemné situace

"Myslím, že Česká televize je dost rozkolísaná. Navenek působí dost profesionálně, ale uvnitř, mám pocit, že je dost nervózní," říká ve Spotlightu moderátor veřejnoprávní televize Jakub Železný. Kauzy Marka Wollnera a Nory Fridrichové, kteří se vzájemně obvinili z bossingu, podle něj televizi zasáhly. Doufá ale, že jeho incident se strážníky ji nepoškodí: "Situace pro mě byla těžká," vysvětluje.

Celý rozhovor si můžete pustit v úvodním videu nebo si ho poslechnout ve své oblíbené podcastové aplikaci. Jaká byla jeho hlavní témata?

0:45 - 4:27 O tom, v jakém stavu je podle Jakuba Železného Česká televize, která za několik týdnů uzavře přihlášky na post generálního ředitele, kam se možná bude hlásit také on sám.

4:27 - 6:57 Proč považuje koncesionářské poplatky za důležité? Odsuzuje krok Slovenska, které je zrušilo?

6:57 - 8:40 Myslí si, že novinářskou práci ohrozí používání umělé inteligence?

8:40 - 16:55 O tom, jak Českou televizi zasáhla obvinění vůči Marku Wollnerovi a Noře Fridrichové, jak směrem navenek, tak dovnitř. Jaká je v televizi dnes atmosféra? Změnilo se něco?

16:55 - 21:45 O konfrontaci s městskou policií, jejíž video strážníci zveřejnili na svém facebookovém profilu.

21:45 - 25:35 Proč si plánuje Železný v blízké době vzít volno? Myslí si, že má problém se zvládáním svých emocí?

25:35 -  28:28 O tom, jestli Železný nemá náhodou s městskou policií nevyřízené účty a jestli s ní po zveřejnění videa komunikoval.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Následující videa