Vohralíková: Na Hrad půjdu se svěcenou vodou. Celebrita jako Mynář ze mě nebude

"Pan Mynář mi připadal jako celebrita, choval se podle toho. Ale já celebrita nejsem a nikdy nebudu," říká ve Spotlightu budoucí kancléřka nově zvoleného prezidenta Petra Pavla Jana Vohralíková. V hradní kanceláři se s jejím příchodem chystají změny. Jak velké budou, bude záležet i na těch, kteří tam v současnosti pracují.

Podle budoucí hradní kancléřky Jany Vohralíkové je nadmíru jasné, že na Hradě musí nastupujícího prezidenta Petra Pavla obklopovat jiní lidé než Miloše Zemana. V průběhu dubna by se mohlo rozhodnout, kdo z Hradu odejde. Roli bude hrát, jak kdo s novým týmem zvládne najít společný směr. "Bude záležet na způsobu plnění pracovních povinností. Určitě to není podle sympatií," říká Vohralíková v rozhovoru s Lindou Bartošovou.

Bývalá šéfka Kanceláře Senátu se vyhýbá odpovědi, jestli bude v Lesní správě Lány pokračovat Miloš Balák. Přiznává ale, že bude třeba rozklíčovat poměry a toky peněz třeba mezi hradní kanceláří a Správou Pražského hradu. Pak bude čas přemýšlet nad "reorganizací".

Nastupující šéfka kanceláře budoucího prezidenta mluví také o tom, proč si požádala o bezpečnostní prověrku Národního bezpečnostního úřadu pouze na stupeň důvěrné. "Není to tak, že si o prověrku může požádat kdokoliv. Vždycky bezpečnostní ředitel toho daného útvaru musí říct, jaký typ prověrky člověk potřebuje," vysvětluje Vohralíková a dodává, že je připravena požádat si o vyšší stupeň, pakliže bude potřeba.

A v čem bude inaugurace Petra Pavla jiná od předchozích ceremonií? "Minimálně v tom, že se veřejnost bude moct podívat na třetí nádvoří. Samotný obřad jsme doplnili o 'člověčí' prvky a na balkoně pak chystáme jedno překvapení," dodává nastupující kancléřka.

Celý rozhovor si můžete pustit v úvodním videu nebo si ho poslechnout ve své oblíbené podcastové aplikaci.

 
Následující videa