Pekarová se opřela do Rakušana: "Varuji, že po takových faulech to nemusíme udržet."

"Vytočená Markéta Pekarová Adamová nadává. Jsem člověk z masa a kostí, který má emoce. Jsem často vnímána chladněji, než jaká reálně jsem," říká předsedkyně Poslanecké sněmovny a šéfka TOP 09 k nedávným neshodám ve vládě nejen ohledně zmocněnce pro euro, které ji prý opravdu naštvaly. Co to vypovídá o stabilitě kabinetu? A jak vážně bere průzkumy o nebývalé nízké podpoře kabinetu veřejností?

Celý rozhovor si můžete pustit v úvodním videu nebo si ho poslechnout ve své oblíbené podcastové aplikaci. Jaká byla jeho hlavní témata?

0:39-6:03 Proč jsme poslední dobou svědky vícero neshod v koalici, jako byl případ zmocněnce pro euro ministra Martina Dvořáka nebo kampaně Víta Rakušana (oba STAN)? Neškodí takové veřejné neshody koalici ještě víc?

6:03-10:56 Jaké teď má TOP 09 vztahy se STAN? Co Markétě Pekarové Adamové vadilo na komunikaci Rakušanových debat v regionech?

10:56-14:07 O tom, proč ji nízká důvěra veřejnosti ve vládní koalici nebudí ze spaní. Jak plánuje vláda přesvědčit voliče, že společná kandidátka do evropských voleb je dobrý nápad, a jakými tématy chce TOP 09 uspět v kampani?

14:07-19:06 Má podle Markéty Pekarové Adamové Visegrádská čtyřka budoucnost, když lídři Slovenska a Maďarska mají k pomoci Ukrajině diametrálně odlišný názor než Česko? 

19:06-21:33 Co plánuje česká vláda dělat směrem k veřejnosti, mezi kterou klesá zájem o dění na Ukrajině?

21:33-25:15 Proč se Markétě Pekarové Adamové jako šéfce Poslanecké sněmovny doposud nepovedlo domluvit změnu jednacího řádu, aby dále nedocházelo k sáhodlouhým obstrukcím? Myslí si, že se jí povede změnit jednací řád do konce volebního období?

25:15-30:08 O tom, proč tak dlouho trvá zrovnoprávnění sňatků pro stejnopohlavní páry. Co brání manželstvím pro všechny?

30:08-32:08 Jaká je situace uvnitř strany TOP 09 směrem k bývalému předsedovi strany Miroslavu Kalouskovi?

 
Následující videa