Rok trénoval, aby se utkal se zápasníkem UFC: Takovou bolest jsem nečekal, říká voják

"Ani jsme si nepředstavovali, že vydržím tři kola. Čekal jsem, že to druhé bude konečná, ale jak diváci fandili, nenechalo mě to na zemi," říká velitel 43. výsadkového pluku v Chrudimi Petr Matouš, který se na podporu válečných veteránů utkal v ringu s bojovníkem UFC Davidem Dvořákem. Jak dlouho trénoval? Jsou Češi solidární, pokud jde o obranu země, a proč mají tak rezervovaný přístup k armádě?

Celý rozhovor si můžete pustit v úvodním videu nebo si ho poslechnout ve své oblíbené podcastové aplikaci. Jaká byla jeho hlavní témata?

00:08-03:41 Jak moc bolela tři kola v ringu s profesionálním zápasníkem Davidem Dvořákem? Jak dlouho na zápas podplukovník Matouš trénoval a splnil jeho očekávání? A jak vůbec vznikl nápad postavit proti sobě vojáky a profesionální zápasníky?

03:41-05:49 Kolik peněz se na charitativním galavečeru povedlo vybrat? Dokáže se český stát o své válečné veterány adekvátně postarat? Stane se z Fighters for veterans tradice?

05:49-09:51 Chystá se Matoušův protivník David Dvořák vstoupit do aktivních záloh? Jak je na tom armáda s aktivními zálohami aktuálně? Jak Matouš vnímá neochotu Čechů vstupovat do armády? A půjde situace zlepšit bez zavedení branné povinnosti?

09:51-14:54 Věří velitel 43. výsadkového pluku, že by v případě konfliktu Češi svou zemi bránili? Jak u výsadkářů vypadá příprava na konflikt? A jak vypadá práce elitního oddílu v akci?

14:54-17:30 Čím se od výsadkářů liší speciální síly, ve kterých Matouš strávil většinu své kariéry? Křičí Matouš na své podřízené? Dotýká se ho, když se o vojácích mluví jako o gumách nebo zelených mozcích? A je v armádě místo také pro ženy?

17:30-19:10 Jaká mise byla pro Matouše nejtěžší? Má vůbec ještě z něčeho strach? A proč se rozhodl odjet na misi do Afghánistánu?

19:10-20:52 Proč nese Matoušova kniha název Navzdory? Kolikrát musel Matouš prolomit tvrzení lékařů, že se bude muset po úrazu v dětství celoživotně šetřit? A co nejdůležitějšího se naučil na kurzu přežití ve Francouzské Guyaně?

 
Následující videa