Hráči mají během pandemie žně. Sedí doma, paří a přispívají na pomoc potřebným

Jste doma, hrajete videohry a nikdo to nepovažuje za podivnost. Na takový moment čekala spousta nadšenců do videoher. K takovému trávení volného času během pandemie koronaviru dokonce vyzvala i Světová zdravotnická organizace.

Vývojáři proto museli vymyslet různé způsoby, jak hry okořenit a lidem tím zpestřit karanténu. Některá studia se pak rozhodla spojit zábavu s pomocí potřebným.

Česká společnost SCS Software, která stojí za tituly Euro Truck Simulator 2 či American Truck Simulator, přišla s akcí #TruckAtHome.

"Jako vývojáři jsme si uvědomovali, že hry jsou velmi dobrým pomocníkem, aby lidé zůstali doma," vysvětluje Daniel Němec z SCS Software prvotní motivaci k vytvoření on-line eventu.

V těchto hrách jste řidičem kamionu, brázdíte silnice starého kontinentu nebo Severní Ameriky, vozíte potraviny, elektroniku, stavební materiál, těžké stroje či chemikálie a budujete svou firmu.

Aktivitu hráčů a doručování virtuálního nákladu se vývojáři rozhodli přenést i do skutečného světa a podle naježděných kilometrů přispět na boj proti epidemii koronaviru.

Kolik peněz společnost SCS Software celkově vybrala, koho podpořila a jak celá herní komunita přispívá, jsme zjišťovali v novém dílu pořadu Asociál, který najdete na začátku tohoto textu. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Následující videa