Celý rozhovor si můžete pustit v úvodním videu nebo si ho poslechnout ve své oblíbené podcastové aplikaci. Jaká byla jeho hlavní témata?
0:35-6:20 Jaká je podle vyjednávače Adama Dolníka šance, že se domů vrátí všechna unesená rukojmí, která teď drží hnutí Hamás a jiné organizace? O jejich propuštění vyjednává hlavně Katar a částečně i Egypt, co z toho obě země mají? Jak takové vyjednávání vypadá? A proč podle Dolníka nikdy neplatilo tvrzení, že s teroristy se nevyjednává?
6:20-9:34 Jaké jsou zásady vyjednávání a je něco, co je úplně zapovězené? Jaká úskalí představuje vyjednávání přes prostředníka?
9:34-14:34 Jaký typ rukojmí má největší vydírací potenciál? Jak se dívat na videa zveřejněná Hamásem z propuštění zajatců? A proč je pro rodiny rukojmí podle Dolníka dobrou zprávou, že Hamás je militarizovaná a hierarchicky uspořádaná organizace?
14:34-17:22 Proč je podle Dolníka při únosech na tom často hůř rodina a příbuzní než samotný unesený? Jak obtížný je pro uneseného návrat zpět do normálního života? Na jakých případech pracoval sám Dolník a kolik propuštění se mu povedlo vyjednat?
17:22-19:36 O tom, jakou roli v celém vyjednávacím procesu hrají peníze.
19:36-22:48 Střetnul se už Dolník ve své práci s tím, aby měla rukojmí stockholmský syndrom? Jak si on sám udržuje odstup od případů, které vyjednává? A existuje nějaký varovný signál, při kterém by měl vyjednávač z případu vycouvat?
22:48-27:14 Existuje v rámci vyjednávání nějaké slovo, které se nemá používat? A lze něco z toho, co se naučil v rámci výcviku, použít i v běžných interakcích?
27:14-29:45 Proč jsou podle Dolníka Češi špatnými vyjednávači při jednání o zvýšení platu v práci a jakou taktiku by jim doporučil?