Nemčková: Na křik v kuchyni se zvykne. Lehkou cestu jsem nechtěla, kluci mají výhodu

"Čekala jsem, že to bude drsnější prostředí, a jsem velmi překvapená, že je to pravý opak," popisuje kuchařka Kristína Nemčková práci v nejlepší restauraci světa Geraniu v Kodani, kde působí od začátku letošního roku. Ve své předchozí štaci - v londýnské restauraci Story - prý zažila tvrdé zacházení. Je v profesionální kuchyni pevná ruka potřeba? A dělají se v ní rozdíly mezi muži a ženami?

Celý rozhovor si můžete pustit v úvodním videu nebo si ho poslechnout ve své oblíbené podcastové aplikaci. Jaká byla jeho hlavní témata?

0:33 - 2:18 Profesionální kuchařka Kristína Nemčková aktuálně pracuje v nejlépe hodnocené restauraci světa (seznam padesáti nejlepších restaurací světa World’s 50 Best organizuje a sestavuje britská společnost William Reed Business Media, žebříček začal vycházet v roce 2002 v časopise Restaurant). Žije svůj sen? Jaké je pracovní prostředí v takové restauraci?

2:18 - 6:58 Kdyby měla porovnat svou zkušenost z michellinské restaurace v Londýně a v Kodani, kde vidí největší rozdíly? Proč se po Londýně rozhodla pro Kodaň a jaké možnosti ještě zvažovala?

6:58 - 14:10 Musí si každý začínající profesionální kuchař projít psychicky náročným pracovním prostředím, které často hraničí se šikanou, nebo se to dá dělat i jinak? Co si odnesla i ze svých negativních zkušeností? Pomohly jí stát se lepší kuchařkou?

14:10 - 17:15 Jaká je situace stážistů v profesionální kuchyni? Pracovala Nemčková někdy zadarmo?

17:15 - 24:28 Jak často musí dokazovat, že na to má, a pomohlo jí v něčem, že v 17 letech vyhrála soutěž MasterChef? O tom, jak hodnotí postavení žen v profesionální kuchyni. 

24:28 - 28:22 Existují podle Nemčkové nějaké předsudky o práci v kuchyni, které je třeba změnit? Začíná být práce v gastru prestiž? A až si jednou založí vlastní restauraci, na jakou kuchyň se chce zaměřit?

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Následující videa