Celý rozhovor si můžete pustit v úvodním videu nebo si ho poslechnout ve své oblíbené podcastové aplikaci. Jaká byla jeho hlavní témata?
0:42 - 3:00 Po nástupu na pozici velvyslance zveřejnil Matt Field na svém Twitteru video "Jsem tu novej", které se mezi Čechy šířilo velkou rychlostí a má více než 1,6 milionu zhlédnutí. Očekával Field takovýhle úspěch? Říká, že ve stylu komunikace jen navázal na svého předchůdce, do videa zahrnul humor i trochu ze sebe samého a podle něj právě humor a autenticita jsou v dnešní době stěžejní.
3:00 - 6:10 Na sítích Field zveřejňuje i neformální obsah z prostředí mimo velvyslanectví - fotky piva nebo z ranního běhu. Část jeho práce se právě i kvůli nástupu sociálních médií změnila a klade se důraz na oboustrannou konverzaci s lidmi. "To, co ale lidé vidí navenek, je jen 10 procent práce. To je často ta mediální stránka, která je více zaměřená na veřejnost," říká. Cítí nějaký rozdíl mezi vnímáním žen a mužů v politice a v jejich prezentaci na sítích?
6:10 - 11:00 Proč zatím v Česku prožívá "období líbánek", a nestihl si tak dosud všimnout negativních vlastností českých obyvatel? A kde vnímá největší rozdíly mezi Čechy a Brity?
11:00- 13:30 Jak se mu zatím líbí jeho rezidence na ambasádě v Thunovském paláci? Jako velvyslanec říká, že by se rád dostal tak blízko k českým lidem a kultuře, jak jen to jde - je to ale možné z pozice diplomata žijícího v paláci a pohybujícího se v elitních kruzích? Klíčem, jak to zvládnout, je podle Fielda upřímná komunikace, nepředstíraný zájem a ochota naslouchat.
13:30 - 17:10 Velká Británie se stejně jako mnoho dalších zemí potácí v ekonomické i politické krizi. Komu tohle dává Matt Field za vinu? Sehrál podle něj roli i brexit? A jak se po brexitu proměnily vztahy mezi Británií a ostatními státy Evropy?
17:10 - 21:46 Rostoucí náklady na život negativně zasáhly většinu obyvatel jak v Česku, tak i v Británii. Co je podle něj klíčem k tomu, jak tuto krizi společně překonat?