Pohlreich přiznal, proč propaguje grilovací koření: Všichni jsme na prodej

"Najednou se všichni zbláznili do toho, že budou jíst levně, a lidi stojí frontu, aby si mohli koupit slepice, protože vajíčka stojí o dvě koruny víc. Dobrý a levný jídlo se ale trvale produkovat nedá," říká ve Spotlightu šéfkuchař Zdeněk Pohlreich. Podle něj si zákazníci často neuvědomují, že i na restaurace, tak jako na každého, dopadá tržní ekonomika. "Nemáme jinou volbu, jak to ustát," říká.

Celý rozhovor si můžete pustit v úvodním videu nebo si ho poslechnout ve své oblíbené podcastové aplikaci. Jaká byla jeho hlavní témata?

0:45 - 4:30 O nové kuchařské show Zdeňka Pohlreicha Souboj restaurací. Proč si myslí, že dorůstá nová generace gastronomů i zákazníků a gastronomii v Česku čeká slibná budoucnost?

4:30 - 6:35 Jaké kroky vedly podle Pohlreicha ke zlepšení gastronomické scény a jestli "dobré gastro" není jenom bublina větších měst.

6:35 - 10:36 Cítí Zdeněk Pohlreich vliv inflace a vysokých cen energií i ve svých restauracích? Co říká na případnou pomoc od státu a proč je mu líto lidí, kteří pracovali v podnicích, které položil covid a následné zdražování?

10:36 - 17:25 O tom, jestli na dobré jídlo natrefí i lidé, kteří na ty nejvyšší gastro zážitky nemají a proč se podle něj na restaurační úrovni nedá dlouhodobě produkovat dobré a levné jídlo.

17:25 - 19:12 Co je podle něj dobré jídlo a proč by už možná nevyhodil směs grilovacího koření z kuchyňské "výbavy". 

19:12 - 24:33 Proč stále chybí v českých restauracích pracovní síla a jestli lze v gastru vybalancovat soukromý a pracovní život.

24:33 - 33:20 Jaký je jeho pohled na ženy v gastronomii a proč si myslí, že pro ně existují vhodnější povolání, než je stát v kuchyni 14 hodin denně. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Následující videa