Zdání klame. Muž kvůli hádkám s manželkou postavil dům, který obdivoval celý svět

Naštvaná manželka inspirovala bosenského kutila Vojina Kusice. Při stavbě nového domu mu jeho žena neustále nadávala kvůli rozmístění pokojů. Nemohla se rozhodnout, jaký výhled by se jí z každého z nich zamlouval. Vynalézavý muž přišel na dokonalé řešení – postavil rotující dům. Podívejte se na video z archivu Aktuálně.cz.

"Její stížnosti a neustálé předělávání našeho domu mě už tak unavovaly, že jsem řekl: 'Víš co, postavím ti rotující dům, abys s ním mohla otáčet, jak si budeš přát. Takže třeba když nebudeš chtít vidět přicházet nechtěné hosty, tak si otočíš vchod na druhou stranu,' " popsal pro agenturu Reuters bosenský amatérský stavitel.

Rotující dům postavil zcela sám na planinách blízko města Srbac na severu Bosny a Hercegoviny. Stavba mu trvala jen s krátkou přestávkou kvůli pobytu v nemocnici přes šest let.

"Tehdy jsem prosil lékaře, aby mi ještě prodloužili život, protože jsem pořád měl v hlavě tento projekt. A bylo mi jasné, že nikdo nebude vědět, jak ho dokončit," uvedl dvaasedmdesátiletý Kusic, zatímco ukazoval unikátní dům svým vnoučatům.

Kusicova manželka si také bude moci nastavovat rychlost, jakou dům rotuje. Nejrychleji udělá celou otočku o 360° za pouhých 22 sekund. Při nejpomalejší rotaci ji obkrouží za 24 hodin. Z oken se jí přitom nabídne výhled na obilná pole, lesy nebo nedalekou řeku. 

Se svým vynálezem se bosenský kutil dostal na stránky světových médií. Rotující dům podle něj láká mnoho návštěvníků.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Následující videa