Policie zveřejnila video z útoku v Pákistánu. Sebevrah zabíjel v husté dopravě

Nejméně deset lidí zemřelo při pondělním útoku sebevražedného atentátníka v jihozápadním Pákistánu. S odvoláním na tamní úřady o tom informovala agentura Reuters. Útočník původně cílil na náboženské shromáždění, nálož však odpálil předčasně, když ho zastavili policisté.

"Dosud jsme přijali deset těl a 35 zraněných," citovala agentura Reuters zaměstnance místní nemocnice. Mezi zabitými byli také dva policisté. Agentury AP a AFP s odvoláním na policejní zdroj informovaly o osmi mrtvých a 16 až 23 zraněných.

Balúčistán, ležící u hranic s Íránem a Afghánistánem, je největší a zároveň nejchudší pákistánskou provincií. Násilí páchané místními separatisty a radikálními skupinami se tam odehrává pravidelně. V oblasti operují jak příslušníci teroristické organizace Islámský stát, tak pákistánské odnože radikálního hnutí Tálibán.

Na začátku ledna v Kvétě neznámý útočník odpálil nálož v mešitě a zabil 13 lidí, cílem byl pravděpodobně vysoce postavený policejní důstojník.

Za posledních několik let však míra násilných úmrtí v zemi klesla o 80 procent, informovalo pákistánské nezávislé výzkumné středisko CRRS. Násilnou smrtí, ať už z důvodů kriminálních, politických či náboženských, v roce 2015 v Pákistánu zemřelo 6574 lidí, v roce 2018 to bylo 1131 lidí.

 
Následující videa