Babiš znovu školil Vojtěcha: Nemluvte o počasí! Střediska zavřeme

Mezi předsedou vlády Andrejem Babišem (ANO) a ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem (nestr. za ANO) došlo v krátké době už k druhé neplánované slovní výměně na tiskové konferenci ke koronaviru. Babiš se pozastavil nad Vojtěchovou větou, která relativizovala uzavření lyžařských středisek.

Vojtěch na tiskové konferenci reagoval na dotaz novinářky, která se ptala, jestli se uzavření týká i lyžařských center. Ministr jí to potvrdil a dodal, že kvůli teplému počasí na sjezdovky stejně moc Čechů nepřijde.

To se nelíbilo Babišovi, který Vojtěchovi skočil do řeči, a napomenul ho. "Proč mluvíte o počasí? Jasně jsme řekli, že lyžařská střediska nebudou fungovat." Vojtěch pokorně souhlasil.

Z nařízení vlády ale automaticky nevyplývá, že všechna lyžařská střediska musí ukončit činnost. Pokud provozovatel zajistí, že na sjezdovce bude do 30 lidí, můžou střediska v omezeném režimu fungovat. 

Vleky tak dál pojedou např. v Mezivodí na Frýdecko-Místecku. Vedoucí areálu Zbyněk Žák ČTK řekl, že provoz omezí tak, aby splnili vládou stanovený limit do 30 lidí. "Máme tady ještě nějaké lyžařské kurzy, takže zavřít úplně nechceme," vysvětlil Žák.

Ještě výrazněji do Vojtěchova vystoupení zasáhl Babiš minulou sobotu, kdy se Vojtěcha média ptala na to, proč šířil lež o laborantce v karanténě. Babiš ho před novináři po sérii krátkých otázek donutil říct, od koho informaci dostal.

 
Následující videa