Ohromující poděkování z pražských střech. Umělci natočili video pro ty, kdo pomáhají

LideLidem
7. 5. 2020 9:43
Zdroj foto: LideLidem Zdroj foto: LideLidem
Tanec jako poděkování všem, kteří s maximální loajalitou a oddaností pečují o druhé. Čeští umělci děkují zdravotníkům, armádě, hasičům, policistům, ale také všem, kteří se kvůli pandemii koronaviru ocitli bez práce, a podnikatelům, kteří museli zavřít své podniky.

Projektem Lidé lidem děkují čeští umělci těm, kteří v době pandemie koronaviru pomáhají. "Vnímáme velké napětí, ale zároveň obrovské semknutí české společnosti. Šijeme roušky potřebným, rozvážíme nákupy, pomáháme seniorům více než kdy dříve," říkají hlavní organizátorky Eva Nečesalová a Katka Eichlerová.

V uměleckém videu z pražských střech vystupují zástupci všech významných částí české taneční scény, tanečníci Baletu i Laterny magiky Národního divadla, akrobati skupiny Losers, účastníci StarDance, muzikáloví tanečníci i zástupci urban scény. Hudbu k videu na míru upravil významný český DJ Michael Burian. Na konci videa se pak k poděkování přidávají další osobnosti umělecké scény jako Terezie Kovalová, Jana Plodková, Ester Geislerová, Ben Cristovao a a další.

V rámci projektu Lidé lidem se už na začátku týdne promítalo srdce a česká trikolora na pražské kulturní památky, které projekt podpořily. Konkrétně šlo o Museum Kampa a Národní muzeum. 

Související článek: Vietnamka, babička, strážník… 20 portrétů lidí, kteří nezištně šijí roušky ostatním

 
Následující videa