Fialova vláda úplně zklamala. Roky čekala a nás to vyjde draho, říká Šnobr k energiím

Video Player is loading.
Aktuální čas 0:00
Duration 32:20
Načteno: 0.00%
Stream Type LIVE
Zbývající čas 32:20
 
1x
    • Kapitoly
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
    • cze, selected

    Pořád se díváte?

    Zpět
    „Z pohledu energetiky se nacházíme ve velmi složitém období. Když se vždycky bavíme o cenách energií a jejich výhledu, tak je si potřeba uvědomit, že investice do energetiky Evropa, včetně České republiky zásadně zaspala,“ varuje odborník na energetiku a minoritní akcionář ČEZ Michal Šnobr. Co všechno může s cenami ještě zahýbat? A proč je česká vláda v pozoru kvůli poplatkům za plyn v Německu?

    Celý rozhovor si můžete pustit v úvodním videu nebo si ho poslechnout ve své oblíbené podcastové aplikaci. Jaká byla jeho hlavní témata?

    00:08-05:48 Mohou se české domácnosti těšit na energeticky příznivou zimu a kolik může koncový zákazník za plyn a elektřinu podle současného vývoje ušetřit? Co všechno může s cenou energií v příštích měsících zahýbat?

    05:48-12:56 Jak je Česko připravené na zavírání uhelných elektráren a proč Fialova vláda nevyužila příležitostí na zavedení změn v energetickém průmyslu? Můžeme se spolehnout na levnější energie z jaderných bloků a kolik bude podle experta na energetiku Michala Šnobra výstavba jaderných bloků v Dukovanech stát?

    12:56-19:50 Jak se navýšení poplatku za tranzit plynu z Německa může Česka dotknout a jak moc je Česko závislé na dodávkách plynu z Ruska? Co nejvíce rozhoduje při výběru dodavatele plynu a proč se Česku nedaří zbavit ropné závislosti na Rusku?

    19:50-28:30 Jakým způsobem by podle Šnobra měly k energetice přistupovat politické garnitury a jak by Česko mělo do budoucna uvažovat o energetické soběstačnosti? Popasovalo se sousední Německo s energetickou koncepcí lépe a vyplácí se mu dotování přebytku elektřiny?

    28:30-32:20 Dokáže český stát vytvořit vhodné podmínky pro ty, kteří by se do stavby plynových elektráren chtěli pustit, a stačila by Česku v budoucnu kombinace plynu, jádra a obnovitelných zdrojů? A jak rychle Česku ujíždí v energetice vlak?

     
    BV
    Bohuslav Vintrpřed 4 měsíci

    Citát z článku: " je si potřeba uvědomit, že investice do energetiky Evropa, včetně České republiky zásadně zaspala,“ Já bych se zeptal pana Šnobra, jak se on jako zástupce části akcionářů a mediálně známá osoba zasloužil o investice do výroby energie v ČEZu? Speciálně jde o náhradu uhlí a v zimním období, kdy je té elektřiny potřeba nejvíce a brzo jí budeme mít nedostatek.

    MH
    Martin Hhpřed 4 měsíci

    Snobr neni zadny odbornik, nybrz demagog. Maloakcionar ktery si uzurpuje vliv a lže kudy chodi v zajmu vykradeni statu skrze CEZ do rukou akcionaru. Chce nulovat riziko a zvysovat dividendu. Tahle vlada zvladla: energetickou krizi, vytendrovat novy dukovany, zvysit limit FVE bez povolovani,rozvoj sluzby agregace, podporuje energetiku při kapacit pridruzenych baterii. Celkove tak za 2- ale na rozdil od predchud konecne neco udelali. V podminkach jsme na tom lip nez Německo i Polsko. Jen ta SEK je ostuda ze neni aktualni. Za neduveru cechu muze ods+cssd a solarni baroni. Mladek by dal Dukovny cinanum, Havlicek odlozil jaderny tendr a s rozvojem energetiky nic nedelal a staci si vzpomenout jak podelal i e-shop na dalnicni znamky - takze to je sekera 8let za ano a cssd.

    MK
    Miroslav Kallaspřed 4 měsíci

    Jako uz podle nadpisu se mi nechce na to ani klikat..tito alespon za 3 roky vytendrovali Dukovany. Úplně stejne, ne-li vic, zklamali vsichni ti, co byli ve vlade predtim, nezapominejte na to!

    Následující videa