Celý rozhovor si můžete pustit v úvodním videu nebo si ho poslechnout ve své oblíbené podcastové aplikaci. Jaká byla jeho hlavní témata?
0:28-4:39 Jaké místo na Pražském hradě má historik architektury Zdeněk Lukeš nejraději? O tom, jak se areál Hradu proměňoval s měnícími se prezidenty a jestli se tam vrátí i různé kulturní události.
4:39-9:10 Jak moc je podle Lukeše podoba Hradu otiskem stavu české demokracie? O tom, že vše, co se pro lidi otevřít dalo, už je vlastně již otevřeno, ale i jak do té "prázdné nádoby", kterou Hrad je, vlít ambiciózní obsah.
9:10-12:28 Významnou osobou byl pro podobu Pražského hradu slovinský architekt Jože Plečnik. Co vše nám po něm v Praze zůstalo? Jak na jeho práci navázali architekti, kteří ho na Pražském hradě nahradili?
12:28-18:54 Kde vidí v současnosti největší hluchá místa architektury české metropole? Co říká na návrh budovy Vltavské filharmonie a chybí v Praze nové odvážné stavby?
18:54-21:50 O proměně pražských brownfieldů a o tom, proč Praha neumí dostatečně využít svá další hluchá místa - nábřeží.
21:50-23:38 Z Prahy zmizely v posledních letech i některé výrazné stavby jako budova brutalistního Transgasu či hotel Praha. Proč se tyhle výrazné stavby nepovedlo zachránit?
23:38-26:26 Další ohroženou stavbou je železniční most mezi pražskou Výtoní a Smíchovem. Jaký osud ho podle Lukeše postihne? Kromě železničního mostu je v ohrožení i secesní budova nádraží Vyšehrad, která roky chátrá a kde se zvažuje i vyvlastnění. Proč je to jediná cesta, jak ji zachránit?
26:26-29:24 V jakém stavu jsou legendární Barrandovské terasy? Jak pokračuje jejich rekonstrukce a jakým výzvám musel investor čelit? Podaří se jim navrátit jejich zašlé kouzlo?