Celý rozhovor si můžete pustit v úvodním videu nebo si ho poslechnout ve své oblíbené podcastové aplikaci. Jaká byla jeho hlavní témata?
0:34-3:06 Co je pro experta na internetovou bezpečnost Martina Kožíška pravidlo číslo jedna pro zodpovědné chování v online prostoru? Umí si Češi chránit své osobní údaje? A na co je třeba dát pozor při používání různých aplikací?
3:06-7:15 O tom, co všechno o vás může sociální síť zjistit a jak s informacemi dále nakládá. Proč jsou takzvané bubliny, které vytváří sociální sítě, potenciálně nebezpečné pro demokracii?
7:15-9:46 Jak může s uživateli manipulovat algoritmus a co je jeho cílem?
9:46-13:20 Která platforma je podle Kožíška nejméně nebezpečná? Dá se nějak kontrolovat věková hranice, která je nastavená pro užívání sítí? A proč jsou nejohroženější skupiny v online prostoru děti a senioři?
13:20-17:25 O tom, co se skrývá pod pojmem "mrtvá digitální máma" a v jakém věku je pro děti pobyt na internetu nejnebezpečnější. Proč jsou rodiče ti poslední, na koho se dítě v případě, že má potíže pocházející z online světa, obrací? A mají smysl různé nástroje rodičovské kontroly?
17:25-20:30 Odráží film #annaismissing skutečnou realitu mladých lidí na internetu? Proč se vlastně Martin Kožíšek začal zabývat bezpečností na internetu? Co si myslí o takzvaném sharentingu, kdy rodiče na sítích sdílejí děti bez jejich vědomí?
20:30-25:16 Je možné některý obsah, třeba nahé fotky malých dětí, z internetu vymazat? Na jaké hranice při tomhle můžeme narazit? Mění se v posledních letech způsob kyberšikany? Jak poznat robota v internetových diskusích a co by Martin Kožíšek na internet nikdy nedal?