Studovala jsem v Číně i Hongkongu, říká redaktorka Aktuálně.cz po návratu z Asie

Kdo se podívá na web Aktuálně.cz, může si tam přečíst celou řadu článků a reportáží od redaktorky zahraniční redakce Jany Václavíkové. Ty zatím poslední pocházejí z nedávné doby, kdy pobývala jak v Jižní Koreji, tak na Tchaj-wanu.

Navštívila několik zajímavých míst a také mluvila s lidmi, které běžně čeští novináři nepotkávají. "Například jsem mluvila s uprchlíkem ze Severní Koreje, který z utajeného místa v Soulu vysílá pro Severokorejce," říká Jana. Při návštěvě Tchaj-wanu se zároveň byla podívat na ostrově, který je vzdálený pouhých šest kilometrů od Číny.

O Čínu a Asii se přitom začala zajímat už na základní škole, kdy ještě nemohla tušit, že jednou bude v této zemi studovat.

"Nejdřív se mi líbily čínské znaky, tak jsem se chtěla naučit čínsky. Začala jsem se učit už na základce v deváté třídě. Pak to pokračovalo studiem, kdy jsem mimo jiné bydlela v Číně i Hongkongu," uvedla redaktorka.  

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Následující videa