Bude to první rozhovor prezidentského páru v historii Česka, avizují studenti

Skupina studentů, která loni připravila předvolební debatu s prezidentskými kandidáty, se pustila do dalšího projektu. Už ve středu ráno odvysílá naživo besedu, jejíž hosty budou prezident Petr Pavel a jeho manželka Eva. "Když jsme se dívali do historie, nikdy jsme něco takového u žádného předcházejícího prezidentského páru u nás neviděli," upozorňuje jeden ze studentů.

Výjimečnost celého projektu nespočívá jen v tom, že se ho účastní prezidentský pár, ale také to, že beseda bude živě vysílaná do celé řady škol v České republice.

Také proto má tento projekt podtitul Od studentů pro studenty. Na webu Zavolime.cz ale může besedu sledovat kdokoliv, případně se můžou zájemci podívat na záznam.

Aktuálně.cz na konci loňského roku informovalo také o studentské debatě prezidentských kandidátů, na které se rovněž kompletně podíleli mladí lidé, včetně toho, že technicky připravili její vysílaní.

Tuto část mají na starosti studenti Smíchovské střední průmyslové školy a gymnázia, na jejichž půdě tyto akce také probíhají. Konkrétním místem je moderní coworkingové centrum Next Zone, které studenti vytvořili přestavěním starých nepoužívaných dílen a šaten.

 
Následující videa