Na otázku Aktuálně.cz, proč nejdou kurýři dělat jinde, například právě Monika odpověděla, že ji práce baví. "Baví mě lidem nosit jídlo a dělat jim takto radost," uvedla.
Podobně nespokojení byli i další kurýři, z nichž někteří šli při svém kole. "V době inflace nám Wolt utrhl asi třicet procent mzdy, kurýři si přitom kupují například kola, koloběžky," přidal se další protestující.
Mezi nimi byl také aktivista Jan Májíček, který tvrdil, že bude důležité, jak moc budou nespokojení kurýři držet při sobě. "K úspěchu vede jedině to, když se budou kurýři organizovat a držet spolu," sdělil.
Společnost Wolt v tiskovém prohlášení uvedla, že je otevřena jednání, chce se s partnerskými kurýry potkat a jejich podněty si vyslechnout. "Zástupce protestu jsme o této skutečnosti obratem informovali a nabídli jim možnost náhradního setkání," uvedli. Wolt má v Česku přes 7 000 kurýrů a dotazníkové šetření provedla mezi jedním tisícem respondentů. Podle společnosti většina z nich zavedené změny vnímá pozitivně.